Firewall Çözümleri

Kurumsal Firewall Çözümleri

İnternet kullanımının hızla arttığı günümüzde ağ güvenliğini tehdit edecek saldırıların da artması kaçınılmaz olmuştur. Bir ağa ya da başka bir ağdan gelebilecek olan yetkisiz erişim gibi girişimlerin engellenmesi için tasarlanmış güvenlik duvarları sayesinde yerel ağlarda bulunan kaynak ve verilerin diğer ağlar üzerinden gelecek saldırılardan korunması, dış ve iç ağlar arasındaki veri trafiği, belirlenmiş kurallara göre denetlenmesi sağlanmaktadır. Sunduğumuz bu hizmet sayesinde kurum içindeki özel ve şirket bilgileri tüm zararlı yazılımlardan korunmakta, önemli verileriniz koruma altına alınmaktadır. Yerel ağlar ile internet arasına yerleştirilebilen ve fiziksel bağlantının sağlanmasına yardımcı olan güvenlik duvarı, sadece verilerin dış saldırılardan korunmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda performansı arttırır, izin politikası çerçevesinde de çalışmaları yönlendirmektedir.

5651 ve Logların İmzalanması

Kanunla düzenlenen ve 5651 nolu yasaya göre kurumların internet erişimleri kayıt altına alınmalıdır.  Firewall cihazları, bu cihazdan geçen trafiği kayıt altına alan loglar oluşturmaktadır. Bu loglar yetkili kurum tarafından imzalanır ve kanun gereği zaman damgalı olarak saklanmaktadır. 5651 Loglama çözümlerimiz ile yasal loglama yapın ve Log kayıtlarınız 5651 sayılı kanuna uygun olsun. Tubitak KAMUSM / Turktrust sunucularını kullanarak loglarınızı imzalayın.

HOTSPOT

Hotspot halka açık yerlerde yada kurumsal alanlarda çoklu internet paylaşımının yapıldığı ve genellikle kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarını sağlayan bir sistemdir.Misafirleriniz networkünüze erişmeden hotspot modülü sayesinde  T.C. Kimlik No, SMS ve Fiş (Voucher) doğrulama metotları ile internete çıkmasını sağlayabileceksiniz. İsterseniz Otel yazılımınıza da kolayca entegre olur.